Tuzlu Su Timsahı Nerede Yaşar?(Doğru cevap)

avustralya,güney asya,yeni gine,malay takım adaları ve solomon adalarında yaşar, latince ismi crocodylus porous tur. şu zamana dek ölçülmüş en büyük tuzlu su timsahının boyu 7.2 metredir. ağırlı ise 1.2 tondur.

Tuzlu su timsahı nerelerde var?

Peki; tuzlu su timsahı nerede yaşar? En büyük sürüngen hayvan birçok farklı yerde yaşayabiliyor ve bunda bu hayvanların hem tatlı hem de tuzlu suda hayatlarını sürdürebiliyor oluşlarının rolü çok büyük. Yine de esas yaşam alanları Güneydoğu Asya, Kuzey Avustralya ve Hindistan’ın doğu kesimi.

Timsahlar hangi ülkede yaşıyor?

Coğrafi dağılım. Timsahlara çoğunlukla Amerika, Afrika, Madagaskar, Güney ve Doğu Asya ile Orta Avustralya’da rastlanmaktadır.

Tuzlu su timsahı var mı?

Tuzlu su timsahı (Crocodylus porosus), timsahgiller (Crocodylidae) familyasından 400 – 1360 kg arası bir ağırlığa sahip yaşayan en büyük timsah ve sürüngen türü.

Tuzlu su timsahı kaç kilo?

Timsahın boyu 6,17 metre, ağırlığı bir tondan fazla sözcüsü Anne Lise Rouse, lakabı “Lolong” olan tuzlu su timsahının boyunun 6 metre 17 santimetre olarak ölçüldüğünü, ağırlığınınsa bir tondan fazla olduğunu söyledi.

Timsahlar ne zamandan beri var?

Günümüzdeki timsahlar, yaklaşık 200 milyon yıl önce Jura döneminde yaşamış timsahlara çok benziyor. Ayrıca kertenkele ve kuş gibi diğer hayvanlar, aynı ya da daha az sürede binlerce tür çeşitliliğe ulaşırken, günümüzde yaşayan yalnızca 25 timsah türü var.

You might be interested:  Tuz Nasıl Elde Edilir?(EN iyi 5 ipucu)

Dünyanın en ağır timsahı kaç kilo?

Filipinler’de yakalanan 6 metre 17 santimetrelik timsahın, dünyanın en büyük timsahı olduğu açıklandı. Guinness sözcüsü Anne Lise Rouse, lakabı “Lolong” olan tuzlu su timsahının dünyanın en büyük timsahı olduğunu duyurdu. Boyu 6 metre 17 santimetre olarak ölçülen timsahın ağırlığı ise 1 tondan fazla.

Timsahların nesli tükeniyor mu?

250’nin altında olan sayısı ile nesli tehlikede olan timsah türlerinden biri olan gharial timsahı, sadece Hindistan’da yaşamaktadır. Bölgedeki avcılar nedeniyle nesli tehlikeye giren timsah türünün en belirgin özelliklerinden birisi sadece balık yiyerek beslenmektedir.

Türkiye nehirlerinde timsah var mı?

Dr. Erhan Ünlü, Dicle ve Fırat nehirlerinde bugüne kadar timsaha rastlanmadığını söyledi. Prof.

Tuzlu su timsahı kaç yıl yaşar?

Aligator, Alligatoridae familyasına ait bir timsah türü. Aligator, sıcak bölgelerdeki akarsularda yaşayan, timsahlar takımından iri yapılı, kalın ve kabuksu derili sürüngen türü. Gündüzleri dinlenir, çoğunlukla gece avlanırlar.

Denizde timsah var mı?

Tuzlu su timsahı adından da anlaşılacağı gibi diğer timsahlardan farklı olarak tuzlu sularda da yaşayabilir. Bu nedenle denizlerde ve okyanuslarda da görülebilir.

Kaç çeşit timsah vardır?

Bilinen yirmiden fazla timsah türü bulunmaktadır.

Bir timsah ne kadar aç kalabilir?

Aylarca açlığa dayanabilen timsahlar, avlarını beklerken hiç aceleci davranmaz ve sabırla bekler. Yemek yemeden aylarca yaşayabilmeleri gerçekten olağanüstü olan bu hayvanlar doğa koşullarına rahat bir şekilde adapte olabiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *